ISO 270001 en AVG

28 september 2020 om 10:30

ISO 27001 is een goede basis voor de gevolmachtigd agent om actief bezig te zijn met privacy en informatiebeveiliging.

ISO-27001 is een standaard voor informatiebeveiliging. Het is een beschrijving voor het beveiligen van informatie binnen een organisatie en daarbuiten, bijvoorbeeld als u gebruik maakt van een externe server of uitbesteding. Het is een internationale norm die gebaseerd is op de kernwaarden: vertrouwelijkheid (confidentiality), integriteit (integrity) en beschikbaarheid (availability). Dit wordt ook wel de CIA-triade genoemd. ISO 27001 is toepasbaar voor organisaties die aan willen tonen dat men ‘in control’ is met betrekking tot de bedrijfsvoering en beveiliging van informatie. De principes die gebruikt worden in ISO 27001 zijn: context van de organisatie, leiderschap, planning, ondersteuning, uitvoering, evaluaties van prestaties en verbetering.

Lees hier het volledige artikel.
Op de hoogte blijven het laatste nieuws?
Meld u dan aan voor onze nieuwsbrief!