Wft PE termijn

18 januari 2019 om 09:20

Op 31 maart 2019 eindigt de termijn voor de wettelijke permanente educatie voor adviseur in financiële producten en/of diensten. Het CDFD heeft inmiddels de toetstermen voor de PE termijn 2019-2020 gepubliceerd.

Plan tijdig uw PE examen

Beschikt u over geldige Wft advies diploma's en heeft u de PE voor de periode 2017-2018 nog geen PE examen gedaan, dan adviseren wij u deze op korte termijn te plannen. Houd hierbij rekening met de termijn voor een eventuele herkansing. Indien u niet uiterlijk 31 maart 2019 aan uw PE verplichting heeft voldaan, vervalt uw bevoegdheid om te adviseren.

Nieuwe ronde

Op 1 april 2019 start de nieuwe PE ronde. Deze loopt tot 31 maart 2022. In tegenstelling tot de afgelopen periode van 2 jaar beslaat deze periode dus 3 jaar. Het CDFD heeft recent de toetstermen voor de nieuwe PE periode op haar website gepubliceerd. De toetstermen worden jaarlijks geactualiseerd. Heeft u de PE 2017-2018 al afgerond, dan heeft u nu tot 31 maart 2022 om uw diploma's up-to-date te houden.

De belangrijkste wijzigingen per 1 april 2019 zijn dat de beroepskwalifiatie Adviseur Basis verdwijnt, ook het PE-examen voor Wft Basis vervalt. De Adviseur Hypothecair krediet, die ook in het bezit is van het diploma Adviseur Consumptief krediet hoeft in het vervolg geen examen meer te doen voor PE Consumptief krediet. Het PE examen Hypothecair krediet volstaat hiervoor. Tenslotte geldt dat het advies over de expiratie van uitkeringen in de tweede pijler wordt overgeheveld van Adviseur Vermogen naar Adviseur Pensioen. Dus uitsluitend adviseurs met de beroepskwalificatie Adviseur Pensioen mogen na 1 april 2019 nog adviseren over expirerende tweede pijler uitkeringen.
Op de hoogte blijven het laatste nieuws?
Meld u dan aan voor onze nieuwsbrief!